№ 22, июнь 2016
Содержание

Новости

content;?>
Лента новостей

Валютные послабления от Нацбанка
Зарегистрируют ли единщиком, если в уставе есть «запрещенные» виды деятельности
НБУ запустил в тестовом режиме систему BankID
Минэкономразвития также открестилось от моратория
Отпуск за свой счет по ст. 26 Закона об отпусках — 15 дней, и точка!
Принять без испытательного срока
Больничные: болезнь после окончания рабочего дня

Документы и комментарии

content;?>
Отчетные нюансы для ФЛП-единщиков от фискалов

(комментарий к письму ГФСУ от 11.04.2016 г. № 8048/6/99-99-17-02-02-15)

content;?>
content;?>
«Слетаем» с упрощенки на раз-два: беззаконие от фискалов

(комментарий к письму ГФСУ от 27.05.2016 г. № 5585/С/99-99-22-07-03-14)

content;?>
Спорные нюансы списания кредиторки с истекшим сроком исковой давности

(комментарии к письмам ГФСУ от 23.05.2016 г. № 8754/5/99-99-12-02-03-16 и от 23.05.2016 г. № 8755/5/99-99-12-02-03-16)

content;?>
Как сельхозпредприятию на спецрежиме определить код УКТ ВЭД по сельхозпродукции

(комментарий к письму ГФСУ от 04.03.2016 г. № 7892/7/99-99-19-03-02-17)

Cтатьи

content;?>
Интернет-торговля: с РРО или без?

Согласитесь, прошлогодняя неразбериха в РРОшном законодательстве отнюдь не мотивировала субъектов хозяйствования соблюдать его. Да и зачем, если некоторые нормы, запланированные к старту с 01.07.2015 г., так и не были введены, а вместо них появились другие, наказание за невыполнение которых было отложено еще на полгода.
Но к настоящему времени, кажется, все более-менее устаканилось. Хотя вопросов меньше не стало. Особенно у интернет-торговцев, которых законодатель твердой рукой причислил к тем, кто обязан применять РРО. Правда, при этом не удосужился растолковать подробно, в каких случаях это нужно делать, в какой момент пробивать чек через РРО при расчетах в сети Интернет и как практически организовать его выдачу удаленному покупателю. А значит, нам придется сделать это за него.

content;?>
Бухгалтерский учет в автошколе: особенности

Поводом для написания этой статьи послужил вопрос читателя, который попросил разъяснить особенности калькулирования себестоимости услуг в автошколе. Поскольку эта тема многогранна, предлагаем разобраться в ней вместе.

content;?>
«Губит людей не пиво...», или ФЛП-единщики и торговля пивом

На продажу подакцизных товаров у единщиков табу. Однако законодатель оставил небольшое послабление, позволив розничную торговлю пивом ФЛП-единщикам. В связи с наступлением летнего сезона мы как раз и поговорим, как организовать торговлю пенистым напитком, чтобы даже комар носа не подточил.

Обратная связь

content;?>
ФЛП расширяет деятельность: открываем магазин в другом городе

ФЛП группы 2 зарегистрирован в Одессе и планирует открыть еще два магазина (в Харькове и Киеве). Какую отчетность придется подавать дополнительно в этих городах и куда перечислять НДФЛ и ВС за наемных работников?

content;?>
Может ли юрлицо–единоналожник строить для ЖСК?

Предприятие — плательщик ЕН группы 3 является подрядчиком и выполняет работы по строитель­ству жилого дома. Заказчиком по договору выступает жилищно-строительный кооператив (ЖСК). Существуют ли какие-либо законодательные ограничения на такое сотрудничество (у нашего потенциального контрагента-ЖСК есть опасения на этот счет)?

content;?>
Приходный кассовый ордер: заполняем без лишних проблем

Юрлицо — плательщик ЕН по ставке 5 % осуществляет продажу товаров с оформлением приходных кассовых ордеров на основании п. 1 ст. 9 Закона об РРО. Обязательно ли заполнять графу «Прийнято від…» приходного кассового ордера (обычно покупатели квитанцию не берут)?

Справочник бухгалтера и ФЛП

Дополнительные материалы

content;?>
Щодо реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку

Головне управління ДФС у м. Києві
Лист від 30 травня 2016 року № 11935/10/26-15-12-04-18

content;?>
Щодо проведення перевірок суб'єктів підприємницької діяльності у 2016 році

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Лист від 21 січня 2016 року № 3632-06/1443-03

content;?>
Щодо відпусток без збереження заробітної плати

Міністерство соціальної політики України
Лист від 29 квітня 2016 року № 243/13/116-16

content;?>
Як оплачується листок непрацездатності, який працівник отримав після закінчення робочого дня

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Додаток до листа від 17 травня 2016 року № 2.4-46-753

content;?>
О рассмотрении письма

Государственная фискальная служба Украины
Письмо от 11 апреля 2016 года № 8048/6/99-99-17-02-02-15

content;?>
Об определении базы обложения НДС операций по поставке товаров на таможенной территории Украины
Державна фіскальна служба України
Лист від 13 квітня 2016 року № 8220/6/99-99-19-03-02-15
content;?>
Щодо використання РРО

Державна фіскальна служба України
Лист від 27 травня 2016 року № 5585/С/99-99-22-07-03-14

content;?>
content;?>
О дате включения в базу обложения единым налогом суммы списанной кредиторской задолженности

Государственная фискальная служба Украины
Письмо от 23 мая 2016 года № 8755/5/99-99-12-02-03-16

content;?>
О порядке применения специального режима обложения НДС

Державна фіскальна служба України
Лист від 4 березня 2016 року № 7892/7/99-99-19-03-02-17

content;?>
Про розгляд запиту (щодо використання РРО при реалізації товарів через мережу Інтернет)

Державна фіскальна служба України
Лист від 23 травня 2016 року № 5295/К/99-99-22-07-03-14

content;?>
Щодо порядку проведення розрахунків у системі електронної торгівлі

Державна фіскальна служба України
Лист від 30 березня 2015 року № 6556/6/99-99-22-07-03-15

content;?>
Про надання інформації (щодо порядку виробництва та обігу пива)

Державна фіскальна служба України
Лист від 19 червня 2015 року № 22173/7/99-99-21-02-17

content;?>
Щодо бази оподаткування операцій з постачання товарів на митній території України, які були попередньо імпортовані

Як визначається база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів на митній території України, які були попередньо імпортовані (ввезені) платником податку, виходячи з договірної вартості, за ціною не нижче ціни придбання чи не нижче митної вартості?

content;?>
Як визначається кількість порушень у сфері застосування РРО або регулювання обігу готівки

Яким чином буде визначатися кількість порушень у сфері застосування РРО або регулювання обігу готівки, а саме: за кількістю фактично проведених перевірок або за кількістю фактично встановлених порушень під час однієї перевірки?

content;?>
Щодо обсягу доходу ФОП — платників ЄП груп 2 та 3 для визначення необхідності застосовування РРО

Як визначається обсяг доходу ФОП — платників ЄП другої та третьої груп для визначення необхідності застосовування РРО?

content;?>
Щодо РРО у разі реалізації товару за допомогою мережі Інтернет

Яким чином проводити через РРО оплату за товар суб’єктам господарювання, що здійснюють реалізацію товару за допомогою платіжних карток Vіsa і MasterCard з використанням мережі Інтернет, якщо кошти надійшли після робочого дня або у вихідні чи святкові дні?

content;?>
Чи необхідно застосовувати РРО при продажу товарів за допомогою мережі Інтернет

Чи необхідно застосовувати РРО при продажу товарів за допомогою мережі Інтернет у разі проведення розрахунків платіжними картками Vіsa і MasterCard та який документ при цьому надається споживачу?

content;?>
Розрахунковий документ при продажу товарів (послуг) через мережу Інтернет видається у випадку їх безпосереднього надання споживачеві

Чи видають розрахунковий документ суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж товарів (послуг) через мережу Інтернет?

content;?>
У разі продажу пива у не визначених для цього місцях торгівлі до госпсуб’єктів застосовуються штраф

Чи застосовуються штрафні санкції до суб’єктів господарювання, які на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями здійснюють торгівлю виключно пивом у кіосках, палатках, павільйонах, приміщеннях контейнерного типу тощо (без обмеження площі)?

content;?>
Щодо продажу алкогольних напоїв на розлив

Чи може суб’єкт господарювання, що має ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив?

content;?>
Щодо форми заяви для одержання ліцензії на право виробництва, оптової/роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами

За якою формою потрібно подавати заяву для одержання ліцензії на право виробництва, оптової торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами?

content;?>
Роздрібна торгівля пивом: чи обов’язково госпсуб’єкту мати РРО для отримання ліцензії

Чи обов’язково суб’єкту господарювання (у тому числі платникам єдиного податку), які здійснюють роздрібну торгівлю пивом (у тому числі виключно пивом), для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями обладнувати місце торгівлі РРО?

content;?>
ФОП — платники ЄП 2 і 3 груп мають право здійснювати продаж пива та тютюну за умови наявності ліцензії та виключно через заклад ресторанного господарства

Чи мають право застосовувати КОРО та РК при роздрібній торгівлі пивом ФОП платники ЄП другої і третьої груп?

content;?>
ФОП — платники ЄП груп 2 та 3, які перевищили обсяг доходу понад 1 млн грн, повинні застосовувати РК та КОРО

Чи мають право ФОП платники ЄП другої та третьої груп, які перевищили обсяг доходу понад 1000000 гривень, застосовувати РК та КОРО при здійсненні діяльності, передбаченої постановою КМУ від 23 серпня 2000 року №1336?

content;?>
З якої дати визначається 10-денний строк для подання повідомлення про об’єкти оподаткування (ф. № 20-ОПП)

З якої дати визначається 10-денний строк для подання повідомлення про об’єкти оподаткування (ф. №20-ОПП): з дати оформлення договору купівлі-продажу, закінчення договору оренди (тощо) або іншої дати?

content;?>
Щодо відповідальності за неподання повідомлення за ф. № 20-ОПП

Яка передбачена відповідальність за неподання повідомлення за ф. № 20-ОПП про об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням?

content;?>
До якого бюджету необхідно ФОП на загальній системі оподаткування перераховувати ПДФО з виплачених найманим працівникам доходів, якщо він має кілька підрозділів

До якого бюджету необхідно ФОП на загальній системі оподаткування перераховувати ПДФО з виплачених найманим працівникам доходів, якщо він має кілька підрозділів?

content;?>
Адміністративної відповідальності за порушення правил ведення касових документів не передбачено

Чи притягуються до адміністративної відповідальності посадові особи суб’єкта господарювання за порушення правил ведення касових документів (виправлення, помилкові записи, відсутність обов’язкових реквізитів)?