№ 22, червень 2016
Зміст

Новини

content;?>
Стрічка новин

Валютні послаблення від Нацбанку
Чи зареєструють єдинником, якщо в статуті «заборонені» види діяльності
НБУ запустив у тестовому режимі систему BankID
Мінекономрозвитку також відхрестилося від мораторію
Відпустка «за свій рахунок» за ст. 26 Закону про відпустки — 15 днів і годі
Прийняти без випробувального терміну
Лікарняні: хвороба після закінчення робочого дня

Документи та коментарі

content;?>
Звітні нюанси для ФОП-єдинників від фіскалів

(коментар до листа ДФСУ від 11.04.2016 р. № 8048/6/99-99-17-02-02-15)

content;?>
content;?>
«Злітаємо» зі спрощенки «на раз, два»: беззаконня від фіскалів

(коментар до листа ДФСУ від 27.05.2016 р. № 5585/С/99-99-22-07-03-14)

content;?>
Cпірні нюанси списання кредиторської заборгованості зі строком позовної давності, що минув

(коментар до листів ДФСУ від 23.05.2016 р. № 8754/5/99-99-12-02-03-16 та від 23.05.2016 р. № 8755/5/99-99-12-02-03-16)

content;?>

Статті

content;?>
Інтернет-торгівля: з РРО чи без?

Погодьтеся, торішня плутанина в РРОшному законодавстві аж ніяк не стимулювала суб’єктів господарювання дотримуватися його. Та й навіщо, якщо деякі норми, заплановані до старту з 01.07.2015 р., так і не стартували, а замість них з’явилися інші, покарання за невиконання яких було відкладене ще на півроку.
Але наразі, здається, усе більш-менш стабілізувалося. Хоча запитань менше не стало. Особливо у інтернет-торговців, яких законодавець твердою рукою зарахував до тих, хто зобов’язаний застосовувати РРО. Щоправда, при цьому не спромігся розтлумачити детально, в яких випадках це треба робити, в який момент пробивати чек через РРО при розрахунках в мережі Інтернет і як практично організувати його видачу віддаленому покупцеві. А значить, нам доведеться зробити це за нього.

content;?>
Бухгалтерський облік в автошколі: особливості

Приводом для написання цієї статті послужило запитання читача, який просив роз’яснити особливості калькуляції собівартості послуг в автошколі. Оскільки ця тема багатогранна, пропонуємо розібратися в ній разом.

content;?>
«Губит людей не пиво…»: ФОП-єдинники та торгівля пивом

На продаж підакцизних товарів єдинниками — табу. Проте законодавець залишив невелике послаблення, дозволивши ФОП-єдинникам роздрібну торгівлю пивом. У світлі наближення літнього сезону ми якраз і поговоримо, як організувати торгівлю пінним, щоб навіть комар носа не підточив.

Зворотний зв'язок

content;?>
ФОП розширює діяльність: відкриваємо магазин в іншому місті

ФОП групи 2 зареєстрована у м. Одеса та планує відкрити ще два магазини в Харкові та Києві. Яку звітність доведеться подавати додатково та куди перераховувати ПДФО та ВЗ за найманих працівників у цих містах?

content;?>
Чи може юрособа-єдиноподатник будувати для ЖБК?

Підприємство — платник єдиного податку групи 3 є підрядником і виконує будівельні роботи з будівництва житлового будинку. Замовником за договором виступає житлово-будівельний кооператив (ЖБК). Чи існують якісь законодавчі обмеження на таке співробітництво (у нашого потенційного контрагента-ЖБК є побоювання з цього приводу)?

content;?>
Прибутковий касовий ордер: заповнюємо без зайвих проблем

Юрособа — платник ЄП за ставкою 5 % здійснює продаж товарів з оформленням прибуткових касових ордерів на підставі п. 1 ст. 9 Закону про РРО Чи обов’язково заповнювати графу «Прийнято від…» прибуткового касового ордеру (зазвичай покупці квитанцію не беруть)?

Довідник бухгалтера та ФОП

Додаткові матеріали

content;?>
Щодо реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку

Головне управління ДФС у м. Києві
Лист від 30 травня 2016 року № 11935/10/26-15-12-04-18

content;?>
Щодо проведення перевірок суб'єктів підприємницької діяльності у 2016 році

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Лист від 21 січня 2016 року № 3632-06/1443-03

content;?>
Щодо відпусток без збереження заробітної плати

Міністерство соціальної політики України
Лист від 29 квітня 2016 року № 243/13/116-16

content;?>
Як оплачується листок непрацездатності, який працівник отримав після закінчення робочого дня

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Додаток до листа від 17 травня 2016 року № 2.4-46-753

content;?>
Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України
Лист від 11 квітня 2016 року № 8048/6/99-99-17-02-02-15

content;?>
Щодо визначення бази оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів на митній території України
Державна фіскальна служба України
Лист від 13 квітня 2016 року № 8220/6/99-99-19-03-02-15
content;?>
Щодо використання РРО

Державна фіскальна служба України
Лист від 27 травня 2016 року № 5585/С/99-99-22-07-03-14

content;?>
Щодо дати включення до бази оподаткування єдиного податку суми списаної кредиторської заборгованості

Державна фіскальна служба України
Лист від 23 травня 2016 року № 8755/5/99-99-12-02-03-16

content;?>
Про порядок застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України
Лист від 4 березня 2016 року № 7892/7/99-99-19-03-02-17

content;?>
Про розгляд запиту (щодо використання РРО при реалізації товарів через мережу Інтернет)

Державна фіскальна служба України
Лист від 23 травня 2016 року № 5295/К/99-99-22-07-03-14

content;?>
Щодо порядку проведення розрахунків у системі електронної торгівлі

Державна фіскальна служба України
Лист від 30 березня 2015 року № 6556/6/99-99-22-07-03-15

content;?>
Про надання інформації (щодо порядку виробництва та обігу пива)

Державна фіскальна служба України
Лист від 19 червня 2015 року № 22173/7/99-99-21-02-17

content;?>
Щодо бази оподаткування операцій з постачання товарів на митній території України, які були попередньо імпортовані

Як визначається база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів на митній території України, які були попередньо імпортовані (ввезені) платником податку, виходячи з договірної вартості, за ціною не нижче ціни придбання чи не нижче митної вартості?

content;?>
Як визначається кількість порушень у сфері застосування РРО або регулювання обігу готівки

Яким чином буде визначатися кількість порушень у сфері застосування РРО або регулювання обігу готівки, а саме: за кількістю фактично проведених перевірок або за кількістю фактично встановлених порушень під час однієї перевірки?

content;?>
Щодо обсягу доходу ФОП — платників ЄП груп 2 та 3 для визначення необхідності застосовування РРО

Як визначається обсяг доходу ФОП — платників ЄП другої та третьої груп для визначення необхідності застосовування РРО?

content;?>
Щодо РРО у разі реалізації товару за допомогою мережі Інтернет

Яким чином проводити через РРО оплату за товар суб’єктам господарювання, що здійснюють реалізацію товару за допомогою платіжних карток Vіsa і MasterCard з використанням мережі Інтернет, якщо кошти надійшли після робочого дня або у вихідні чи святкові дні?

content;?>
Чи необхідно застосовувати РРО при продажу товарів за допомогою мережі Інтернет

Чи необхідно застосовувати РРО при продажу товарів за допомогою мережі Інтернет у разі проведення розрахунків платіжними картками Vіsa і MasterCard та який документ при цьому надається споживачу?

content;?>
Розрахунковий документ при продажу товарів (послуг) через мережу Інтернет видається у випадку їх безпосереднього надання споживачеві

Чи видають розрахунковий документ суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж товарів (послуг) через мережу Інтернет?

content;?>
У разі продажу пива у не визначених для цього місцях торгівлі до госпсуб’єктів застосовуються штраф

Чи застосовуються штрафні санкції до суб’єктів господарювання, які на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями здійснюють торгівлю виключно пивом у кіосках, палатках, павільйонах, приміщеннях контейнерного типу тощо (без обмеження площі)?

content;?>
Щодо продажу алкогольних напоїв на розлив

Чи може суб’єкт господарювання, що має ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив?

content;?>
Щодо форми заяви для одержання ліцензії на право виробництва, оптової/роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами

За якою формою потрібно подавати заяву для одержання ліцензії на право виробництва, оптової торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами?

content;?>
Роздрібна торгівля пивом: чи обов’язково госпсуб’єкту мати РРО для отримання ліцензії

Чи обов’язково суб’єкту господарювання (у тому числі платникам єдиного податку), які здійснюють роздрібну торгівлю пивом (у тому числі виключно пивом), для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями обладнувати місце торгівлі РРО?

content;?>
ФОП — платники ЄП 2 і 3 груп мають право здійснювати продаж пива та тютюну за умови наявності ліцензії та виключно через заклад ресторанного господарства

Чи мають право застосовувати КОРО та РК при роздрібній торгівлі пивом ФОП платники ЄП другої і третьої груп?

content;?>
ФОП — платники ЄП груп 2 та 3, які перевищили обсяг доходу понад 1 млн грн, повинні застосовувати РК та КОРО

Чи мають право ФОП платники ЄП другої та третьої груп, які перевищили обсяг доходу понад 1000000 гривень, застосовувати РК та КОРО при здійсненні діяльності, передбаченої постановою КМУ від 23 серпня 2000 року №1336?

content;?>
З якої дати визначається 10-денний строк для подання повідомлення про об’єкти оподаткування (ф. № 20-ОПП)

З якої дати визначається 10-денний строк для подання повідомлення про об’єкти оподаткування (ф. №20-ОПП): з дати оформлення договору купівлі-продажу, закінчення договору оренди (тощо) або іншої дати?

content;?>
Щодо відповідальності за неподання повідомлення за ф. № 20-ОПП

Яка передбачена відповідальність за неподання повідомлення за ф. № 20-ОПП про об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням?

content;?>
До якого бюджету необхідно ФОП на загальній системі оподаткування перераховувати ПДФО з виплачених найманим працівникам доходів, якщо він має кілька підрозділів

До якого бюджету необхідно ФОП на загальній системі оподаткування перераховувати ПДФО з виплачених найманим працівникам доходів, якщо він має кілька підрозділів?

content;?>
Адміністративної відповідальності за порушення правил ведення касових документів не передбачено

Чи притягуються до адміністративної відповідальності посадові особи суб’єкта господарювання за порушення правил ведення касових документів (виправлення, помилкові записи, відсутність обов’язкових реквізитів)?